En Çok Tercih Edilen Düğün Dansları

Evlenecek çiftlerin en çok dikkat etmesi gereken şeylerden birisi de ilk danslarında hangi stili tercih etmeleri gerektiğidir. Düğün dansı için en uygun dansları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Tango
1.Tango
Latin danslarının en romantik ve aşk dolu hali olan Tango son yıllarda düğün dansı için en çok tercih edilen danslardan biridir. Tango romantik müziği ve figürleri ile çiftlere duygu dolu dakikalar yaşatır. Tango dansına seçen gelin adaylarımıza ise kabarık gelinlikleri tercih etmemelerini öneriyoruz.

Vals
2.Vals
Vals dansı da figürleri ve kulağa hoş gelen müziğiyle gelin ve damadın ilk dansı için uygun bir stildir. Vals dansı yapısından dolayı çiftlerin en kolay yaptıkları danslardan biridir ve en belirgin özelliği çiftleri hiç birbirinden ayrılmamalarıdır.Vals ile muhteşem bir evlilik dansı sergileyin

Rumba
3.Rumba
İlk dansınız ile diğer danslardan farkınız ortaya koymanız için rumba uygun bir stildir. Diğer danslara oranla öğrenmesi daha kolay aynı zamanda etkileyici ve zarif bir dans olan rumba, dört dörtlük ölçüye sahip olan birçok parçayla rahatlıkla yapılabilir.

Salsa
4.Salsa
Serbest stil dansı olan salsa doğaçlama figürlerle yapılabilir.İlk danslarının romantik olmasından çok eğlenceli olmasını isteyen dansçılarımız için Salsa iyi bir seçim.

Bachata
5.Bachata
Son zamanlarda romantik âşıkların vazgeçilmezi olan bachata evlenecek olan çiftlerin ilk dans tercihleri arasında yer almaktadır. Bu dans türü romantik, gitara dayalı, duygu yüklü müziklerin bir araya gelmesiyle tutku ve erotizmi çağrıştırmaktadır.

Dans Akademi

Türkiye’nin en iyilerinden biri olan Dans Akademi de bu kurslar arasında kişilerin tercih ettiklerinden. Profesyonel eğitmenleriyle adından söz ettiren Dans Akademi’de grup ve özel dersler ile organizasyon hizmetleri veriliyor.
İletişim Bilgileri »

Resim Galerisi

Düğün Dans Kursu 5 Düğün Dans Kursu 4 Düğün Dans Kursu 3 Düğün Dans Kursu 2 Düğün Dans Kursu 1

Düğün dansı müziği önerisi

Düğün gününüz yaklaşıyor ve düğün dansınızı hangi şarkıyla yapacağınıza hala karar vermediyseniz işte size birkaç öneri: Shania Twain (From This Moment On), Michel Fugain (Une Belle Histoire), Louis Armstrong (What a Wonderful World), Anne Murray (Could I Have This Dance), Elvis Costello (She), Bryan Adams (I Finally Found Someone), Elvis Pressley (I Can't Help Falling In Love With You), Dalida (Ti Amo), Celine Dion (To Love You More), Frank Sinatra (Fly Me To The Moon).